:: HOBBY ::


Menu
Aktualizováno:

20.3.2010

Počet přístupů:
Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!

Údolím Bílého potoka

1.5.2007

 

1.květen - státní svátek a to v nevhodný den - v úterý, co s ním "uprostřed" pracovního týdne... Navrhl jsem jízdu na kole Bílým potokem... a poslal to všem těm, co mají kolo...Proč Bílý potok, no protože jsem ji už jel několikrát a můj pocit z jízdy byl super...a navíc skoro žádné kopce...To jsme se Sašou projeli za pár hodin...vzpomínám si, že měli jsme pěknou průměrnou rychlost ;-)... Ale jak se ukázalo později, někteří napočítali kopců asi dvacet...zatímco pro mě to byly kopečky, které nepočítám... :-)))

Ani jsem nečekal, že se přihlásí přes 20 bikerů...neslyšících... Odjezd vlakem jsme si dali ještě před hlavním nádražím, protože jsem očekával velký nával bikerů... samozřejmě myslím slyšících ;-)... Sraz byl přesně v 9 u Vaňkovky a na nádraží do Modřic nás čekalo pěkných pár kilometrů po cyklostezce vedle Svratky... Nakonec, jak je u neslyšících zvykem, přijelo jen 18 bikerů... ale i tak je to překvapení ;-)

Do narvaného vlaku, ne lidmi, ale koly, jsme se všichni vešli...uff, tolik bikerů jsem ještě neviděl... nojo, krásné počasí a vyhlášené údolí Bílého potoka...

Vystupujeme ve stanici Vlkov u Tišnova...

Začátek byl trochu náročnější...

...ale cesta to byla pěkná, takovou mám nejraději...

První brod...někteří šli přes lávku...ale stejně se namočili všichni...u některých dalších 15 brodů totiž lávky nebyly :-)

Někdy se muselo jen přes lávku...

Další brod...už nevím kolikátý...

Kudyma dál...

Větší pauza u Šmelcovny

Oběd ve Veverské Bítýšce

Tak tady jsme všichni komplet pohromadě...ano 18 bikerů, počítali jste správně :-).

Ve Veverské Bítýšce jsme se rozdělili, první trasa byla pohodovější kolem přehrady a druhá náročnější vedla přes 2 kopce - U Tří křížů 400 m.n.m. a Velkou Babu s 446 m.n.m. Jsem se divil, že na tu náročnější jeli skoro všichni...aha, Saša přemlouval: "nic to není, to je jen pár metrů, to zvládnete..." :-) První zkouška je tady...

Po zdolání vrchu U Tří křížů následovala pěkná odměna - sjezd dolů až k Trnůvce...

...dokonce takový sjezd až se prášilo...já jsem byl první, takže na mě vůbec :-))...

...další bikeři sjíždějí dolů...a ouha co se děje tamhle vzadu...nic nevidíte ???

...nevadí zvětšíme foto, i 4 Mpix foťák k něčemu je...Tak už vidíte...někdo udělal kotrmelec..i s kolem :-D...

Ze Senařova do Jinačovic...

Uff, zase do kopce...na Velkou Babu..

Konečně kousek od Velké Baby...Odtamtud jsme pak jeli dolů až do Brna...

Popis trasy: Vlkov u Tišnova - po silnici na zelenou značku, pak po zelené Radostínský mlýn, Velký Žlíbek, Horka, od Horky po modré až do Veverské Bítýšky. Od Veverské Bítýšky po zelené až k Babě, od Baby po žluté do Medlánek. Celkem 45 km.

Zapsal Tom

© Tomáš Sklenák